Anikó Mészáros

poradkyňa europoslanca, Šamorín

Prečo ste prijali túto kandidatúru?
Je mi cťou, že som sa už po druhýkrát dostala na kandidátku maďarskej komunity na Slovensku. Rovnako ako pred piatimi rokmi som presvedčená, že naša komunita si zaslúži účasť na celoeurópskej úrovni a vyšle svojho zástupcu do Európskeho parlamentu. Len tak môžeme v EÚ dôveryhodne zastupovať  našu komunitu a riešiť naše problémy. Mojím cieľom je presvedčiť čo najviac ľudí o dôležitosti tejto úlohy.

Prečo je pre Maďarskú alianciu dôležité získať kreslo v EP?
Maďarská aliancia musí 8. júna získať mandát, aby mohla zastupovať naše záujmy, aby hlas našej komunity bol počuť aj v Bruseli. Ako komunita so 450 000 obyvateľmi si nemôžeme dovoliť, aby sme boli vynechaní z európskych rozhodnutí. Medzi 15 poslancami EP zo Slovenska by malo byť miesto aj pre zástupcu Maďarskej aliancie. Len s nami bude parlamentné zastúpenie úplné.

O čo by ste sa chceli podeliť s našimi čitateľmi?
Do Európskeho parlamentu som prišla v roku 2004 ako čerstvá absolventka. Verila som v projekt EÚ, ktorý dáva rovnaké práva a príležitosti všetkým občanom. Za posledných 20 rokov sa toho veľa udialo, pozitívom je otvorenie hraníc a financovanie z fondov EÚ. V otázkach menšín však nenastal žiadny pokrok a vedenie EÚ sa čoraz viac odkláňa od tradičných hodnôt Boha, vlasti a rodiny. Musíme to spoločne zmeniť!

 

Mészáros Anikó