Ján Ivanecký

manažér, Košice

Prečo ste prijali túto kandidatúru?
Chcem pomôcť Maďarom na Slovensku. Narodil som sa v Kráľovskom Chlmci a vyrastal som v Košiciach. Vyštudoval som politológiu na parížskom inštitúte Sciences Po Paris a najlepšiu obchodnú školu v Európe HEC Paris. Ako manažér som získal veľa skúseností v najväčších medzinárodných spoločnostiach a vo veku 30 rokov som pracoval aj na francúzskom Dvore audítorov. Moja profesia ma naučila orientovať sa na úspech, mojimi silnými stránkami sú networking a 6 jazykov na úrovni rodného jazyka. Chcem osloviť mladých ľudí. Chýba mi záujem ľudí mladších ako štyridsať rokov o veci verejné. Je pre mňa nepochopiteľné, že sme v ostatných troch voľbách v prevažne maďarských oblastiach nedosiahli dostatočné výsledky z hľadiska účasti na voľbách. Naša komunita by mohla dosiahnuť oveľa viac, ak by sa angažovanosť mladých ľudí zvýšila.

Prečo je pre Maďarskú alianciu dôležité získať kreslo v EP?
Ako 35-ročný otec troch detí považujem za mimoriadne dôležité bojovať za lepšie vzdelávanie, rozvoj našich regiónov a lepšiu bytovú politiku.
Podľa nedávno zverejneného prieskumu EuroStat dosiahne východné Slovensko do roku 2022 len 52 % priemeru HDP na obyvateľa v porovnaní s priemerom EÚ, zatiaľ čo Bratislava 146 %! Preto musíme byť pri tom a niečo na tom zmeniť!

O čo by ste sa chceli podeliť s našimi čitateľmi?
Milujem šport, turistiku, spoznávanie nových regiónov a kultúr. Hudba je mojím oddychom, hral som na trombón v niekoľkých dychových kapelách. Ak vás moja práca zaujala, môžete moje aktivity sledovať na sociálnych sieťach.