Melinda Drab

poradkyňa pre rozvoj obchodu, Kráľovský Chlmec

Prečo ste sa ujali kandidatúry?
Žijem v najchudobnejšom regióne našej domoviny, na ktorý akoby sa v Bratislave a Bruseli zabudlo. Je dôležité, aby občanov zastupovali ľudia, ktorí poznajú ich problémy a vidia aj možné riešenia. Verím, že vždy je možné urobiť niečo pre to, aby sa veci zlepšili. Preto sa oplatí pracovať tu v Kráľovskom Chlmci a tiež aj v Európskom parlamente.
 
Prečo je pre Maďarskú alianciu dôležité získať kreslo v EP?
Európska únia je založená na demokratických princípoch. Jedným z dôležitých prvkov je, že všetci občania by mali mať rovnaké politické príležitosti. Aj strany zastupujúce menšiny by mali mať možnosť zastupovať vôľu svojich voličov a zúčastňovať sa na európskom rozhodovaní. Okrem toho účasť menšinových strán zvyšuje demokratickú legitimitu a akceptáciu rozhodovacieho procesu Európskeho parlamentu.
 
O čo by ste sa chceli podeliť s našimi čitateľmi?
Celý život hľadám riešenia, nie výhovorky. Neriešim len svoje vlastné problémy, ale vždy sa snažím pomáhať aj iným - o tom bolo aj mojich posledných desať rokov práce v oblasti rozvoja podnikania. Považujem sa za komunitného človeka, celú noc maľujem nábytok, ak musím, aby sa penzión mohol otvoriť načas, alebo po pracovnej dobe vediem kurz písania projektov. Ak mám ešte voľný čas, blogujem, záhradničím alebo pečiem.