Péter Köpöncei

starosta, Plášťovce

Prečo ste prijali túto kandidatúru?
Volám sa Péter Köpöncei, mám 46 rokov a kandidujem za Maďarskú alianciu vo voľbách do Európskeho parlamentu v roku 2024, aby som zastupoval záujmy svojho národa, svojej domoviny a Slovenska.

Prečo je pre Maďarskú alianciu dôležité získať kreslo v EP?
Som presvedčený, že politika sa musí vrátiť k svojmu pôvodnému účelu, ktorým je vytváranie spoločného dobra. To je to, čo ma motivuje, a za čo dennodenne pracujem.

O čo by ste sa chceli podeliť s našimi čitateľmi?
Svoje vzdelanie som získal v maďarských školách. Základné v mojej rodnej obci,
v Plášťovciach, neskôr som študoval na gymnáziu v Šahách, a vysokoškolské štúdium som absolvoval v Košiciach (TUKE) a potom v Banskej Bystrici (UMB).
Po skončení štúdia som dva roky pracoval v US Steel Košice, potom som sa vrátil domov a pokračoval v práci na daňovom úrade. Najprv v Šahách, potom v Leviciach a nakoniec ako zamestnanec daňového úradu v Nitre som mohol zastupovať záujmy zamestnancov ako predseda odborovej organizácie.
V komunálnych voľbách v roku 2018 som bol zvolený za starostu obce Plášťovce a odvtedy pracujeme na revitalizácii našej obce s pomocou miestnych obyvateľov.
Od začiatku roka 2000 som súčasťou verejného života, organizujem a pomáham pri organizovaní nespočetného množstva obecných podujatí.
Obec som reprezentoval nielen ako aktivista, ale bol som aktívny aj v politike. Zažil som rozpad jednotnej maďarskej strany, ale aktívne som sa podieľal aj na vytváraní novej politickej jednoty.  

 

Köpöncei Péter