Tamás Iván

ekonóm, Komárno

Prečo ste prijali túto kandidatúru?
Som presvedčený, že pre naše spoločenstvo musíme vytvoriť takú Európsku úniu, v ktorej sú dôležité kresťanské hodnoty, rodina a domov. Úniu v ktorej môžeme krajiny strednej Európy zjednotiť na základe týchto princípov. V ostatných rokoch sa z bruselského parlamentu stala bútľavá vŕba, kde je teraz dôležitejšie vytváranie a presadzovanie nezmyselných zákonov ako pomoc ľuďom v ťažkých životných situáciách.

Prečo je pre Maďarskú alianciu dôležité, aby mala svoje zastúpenie v EP?
Naša komunita musí opätovne získať svoje zastúpenie v Bruseli. Odvážme sa definovať záujmy našej komunity tak, aby sme pracovali pre ňu, a nie proti nej! A nájdime ľudí, o ktorých si myslíme, že sú tí správni, aby nás zastupovali! V júni si Európa zvolí nových zástupcov, funkcionárov a lídrov! V júni prepíšeme históriu Európy!

O čo by ste sa chceli podeliť s čitateľmi?
Som Tamás Iván, mám 32 rokov, som ekonóm, otec jedného dieťaťa, predseda Združenia maďarských podnikateľov na Slovensku. Po štúdiách v zahraničí ma domov ťahal pocit domova. Teraz sa snažím vytvoriť v našom regióne také podmienky, aby sa oplatilo tu usadiť všetkým mladým ľuďom - žiť dôstojný život s maďarským srdcom založený na tradičných hodnotách.