Viktor Brunczlík

učiteľ, Šamorín

Prečo ste prijali túto kandidatúru?
Túto nomináciu som prijal, pretože zastávam a bojujem za hodnoty, ktoré prezentuje strana Maďarskej aliancie. Bolo mi cťou, že ma oslovila Maďarská aliancia. Ako najmladší kandidát urobím všetko pre to, aby maďarská komunita na Slovensku mala svoje zastúpenie v Európskej politike a aby sa v únii zaručili rovnaké práva pre všetky národnostné spoločenstvá.

Prečo je pre Maďarskú alianciu dôležité získať kreslo v EP?
Identita Európy je ohrozená. Preto je veľmi dôležité, aby sa do Európskeho parlamentu dostalo čo najviac poslancov, ktorí budú hlasovať za normálnosť, za mier a za prežitie kresťanskej Európy.

O čo by ste sa chceli podeliť s našimi čitateľmi?
Svoju verejnú činnosť v Strane maďarskej komunity som začal, keď sme v rámci kampane pred parlamentnými voľbami v roku 2016 zbierali podpisy proti povinným migračným kvótam. Neskôr som vstúpil do miestnej organizácie Via Nova ICS, kde som bol minulý rok zvolený za predsedu. V roku 2021 som bol prijatý na Esterházyho akadémiu, kde som dva roky absolvoval štúdium zamerané na verejné služby a politiku. V súčasnosti pracujem ako učiteľ matematiky a informatiky na Základnej škole s vyučovacím jazykom maďarským Matyása Corvina v Šamoríne, kde som sa kedysi aj sám učil. Vo voľnom čase pracujem ako rozhodca pre dunajskostredský futbalový zväz.