Spoločné vyhlásenie členov predsedníctva strany Maďarská aliancia k podpore kandidatúry Petra Pellegriniho

Magyar Szövetség

Podpísaní členovia predsedníctva strany Maďarská aliancia týmto v druhom kole prezidentských volieb vyjadrujeme podporu Petrovi Pellegrinimu. Na minulosť nikdy netreba zabúdať, ale podstatou sobotňajších prezidentských volieb, pre nás a našu komunitu je súčasnosť, ale najmä budúcnosť. Tá musí byť v prvom rade mierová, s dôrazom na hodnoty, ktoré sú pre našu komunitu po stáročia vlastné. 

Peter Pellegrini je v týchto pohnutých časoch hlasom mieru. Je zároveň kandidátom, ktorý nepodľahne tlaku domácich a európskych progresívnych elít a snahám o okliešťovanie suverenity členských štátov Európskej únie a núteného akceptovania migračných kvót na území Slovenskej republiky. Je garantom zachovania dobrých vzťahov s Maďarskom, ako s jedným z našich najbližších spojencov a podporovateľom myšlienky spolupráce krajín V4. 

Toto všetko ho robí kandidátom, za ktorého kandidatúru sa vieme postaviť a ho odporučiť našim voličom, ktorých zároveň s úctou žiadame, aby nenechali rozhodovanie o svojej budúcnosti iným a zúčastnili sa druhého kola prezidentských volieb. 

Krisztián Forró
Péter Pandy
György Gyimesi
József Berényi
József Nagy
Gergely Agócs
Zoltán Cziprusz
Attila Pál
CsabaFurik
Gyula Bárdos
Miklós Viola
Tibor Csenger
Örs Orosz
Imre Andruskó